Kasia Sokołowska – Bio

 Działalność muzyczna

Mocno związana z piosenką poetycką i artystyczną. Od wielu lat tworzy pisząc teksty – głównie po francusku, oraz muzykę do piosenek dla dzieci i dorosłych.

Od 2020 współpracuje z wybitnymi muzykami min. Andrzejem Rejmanem, Przemysławem Wojciechowskim. W listopadzie 2021 ukazała się jej pierwsza płyta z piosenkami po francusku dla dzieci i młodzieży.

Obecnie wraz z Andrzejem Rejmanem i Przemysławem Wojciechowskim koncertuje z piosenką francuską. W 2022r. została doceniona przez Zarząd Popierania Twórczości ZAIKS i otrzymała stypendium na napisanie kolejnych piosenek w języku francuskim.

 

 

Nagrody, wyróżnienia, stypendia

Kasia jest laureatką wielu konkursów. Między innymi otrzymała:

– Półfinalistka 39 Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2022

– I miejsce, oraz wyróżnienie jury za muzykalność, za napisanie muzyki do wiersza K K. Baczyńskiego w Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej

– III miejsce w  Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”

– Wyróżnienie podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Ojczyźnianej we Włocławku
za napisanie muzyki do wiersza KK. Baczyńskiego pt. „Kołysanka”

– II miejsce w Wołomińskim Festiwalu Sztuki im. CK Norwida

W 2022 otrzymała od Zarządu Popierania Twórczości ZAIKS. stypendium na napisanie kolejnych piosenek w języku francuskim.

Zamiłowanie do muzyki

Piosenkarka, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów piosenek dla dzieci i młodzieży w języku polskim i francuskim. Absolwentka Kolegium Języka Francuskiego UMCS w Lublinie. Magister Nauk Humanistycznych.

Śpiew szkoliła od czasów licealnych w chórach LO Carolinum oraz przy Bazylice Św. Jakuba w Nysie koncertując w Polsce i Europie. Od kilku lat kontynuuje naukę śpiewu, najpierw u Chrisa Schittulli, a obecnie pozostaje pod opieką wokalną dr Katarzyny Winiarskiej.